Seramik Kaplama

Seramik Kaplama İşlemi

Seramik Kaplama Nedir?

Tipik olarak polimer reçinelerden hazırlanan geleneksel kaplamaların aksine, bir araba seramik kaplaması silikon dioksit veya silika (SiO2) tabanlıdır. Genellikle kuvars kristalleri ve kumdan türetilen silika, titanyum dioksit, polisilazan, trietanolamin, su ve çeşitli diğer bileşenler gibi elementlerle birleştirildiğinde oldukça esnek hale gelen görünmez bir “nanoteknolojik kaplama” oluşturur. Sertleştikten sonra, bu viskoz sıvı, genellikle nano seramik kaplama veya kısaca seramik kaplama olarak adlandırılan bir ürün olan kristal berraklığında bir kabuğa dönüşür.

Seramik kaplamanın gelişmiş teknolojili kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde asla aşınmaz, dökülmez, sararmaz, çatlamaz, soyulmaz. Seramik kaplamadaki anti-statik yüzey sayesinde çamur, kuş pisliği, asit yağmuru, tuz, reçine gibi aşındırıcı ve kirleticilerin kolayca temizlenebilmesine olanak sağlar. Bu sayede daha uzun yıllar kalıcı bir korumaya olanak sağlar.

Elmas Seramik Kaplama

Otomobillerde Neden Seramik Kaplama Öneriyoruz?

Apex Premium Car Care araçlarınızda, aşınma, kimyasal izlere ve darbeye karşı olan direnci için nano seramik kaplama kullanıyor ve bu da onu neredeyse tüm otomobil bileşenleri için en ideal koruyucu olarak tanımlıyor. 

Seramik kaplama yalnızca kaya sertliğinde boya koruması sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hidrofobik / su itici özellikler sunar. Bu şeffaf zırh tabakası UV ışınlarına karşı dayanıklıdır, yol kirini iter, çizilmelere karşı korur. Kimyasalların, aşırı ısının ve girdap izlerinin arabanızın boyasına girmesini önler. Düzgün bir şekilde uygulandığında ve bakım yapıldığında-ki burada devreye Apex Premium Car Care giriyor-, bu kalıcı seramik kalkan yıllarca dayanır ve kirlendiğinde hızlı bir durulamada hemen temizlenir. 

APEX Premium Car Care Elmas Seramik Kaplama Öneriyor!