Klima Temizliği

Klima Temizlik İşlemleri

Klimanızı Temizleyelim, Aracınızın Ömrü Uzasın!

Klima özellikle yaz aylarında bize büyük bir konfor sağlarken temizliği ve dezenfekte yapılmaması durumunda sağlığımızı tehdit edebilir. Kış ayları süresince kullanılmayan klima kanallarında rutubet nedeni ile oluşan bakteriler sağlığımızı kötü, yönde etkileyebilir ve mutlaka temizlenmelidir.

Otomobil kullanıcılarının bu büyük sorunla karşı karşıya kalması ise ancak otomobil içinde dayanılmaz bir koku ile karşılaştıklarında mümkün olabiliyor. Oysa klima temizleme işlemi araç içinde koku oluşsun oluşmasın kış aylarının sonrasında (yaz başlangıcında) yapılmalıdır. Klima temizleme işlemi öncesinde otomobilin polen fitresinin de temiz olduğunun bilinmesi gerekiyor. Kirlenen, nemlenen, koku oluşturan polen fitresi klima temizleme işlemi yapılsa bile koku oluşumuna neden olacaktır.

Apex Premium Car Care Klima temizleme işlemi sırasında farklı ürünler kullanmaktadır. Birinci tip üründe bir hortumla klima kanallarına klima temizleyicinin sıkılması ile klima temizliği yapılır. Bu tip ürün/ürünler kullanırken sıvının elektronik bölümlere ulaşmaması büyük önem taşıyor. Klima temizleme sıvısının elektronik bölümlere ulaşması durumunda büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle profesyonel uygulama büyük önem taşıyor.

İkinci tip üründe sıkılarak araç içine konulan bir klima temizleyici sıvı değil gaz halindedir. Yaklaşık 20-30 dakika süren bu uygulama son yıllarda Apex Premium Car Care’nin klima temizleme işlemi için en çok tercih edilen uygulama olmuştur.

Klima Temizlik İşlemleri

Klimanızı Temizleyelim, Aracınızın Ömrü Uzasın!

Her iki şekilde de (kanallara sıvı sıkılması ya da spreyin kullanılması) araç ve klima çalışır hale getirilir, hava kanalları tüm pozisyonlarında çalıştırılır. Uygulama sonrasında yaklaşık 20-30 dakika süresince araç ve klima çalışır halde bu uygulama yapılır.

Klima temizleme işlemi sonrasında Ozonla Dezenfeksiyon uygulamasının da yapılması uygulamanın etkisini artıracaktır. Klima temizliği ile birlikte klima kanalları temizlenirken ozonla dezenfeksiyon uygulaması ile klima kanallarından otomobil içine yayılan bakteriler yok edilir. Böylece tüm noktalar için tam bir temizlik ve sterilizasyon sağlanmış olur.

Klima temizliği sağlık açısından çok büyük önem taşıyor. Özellikle otomobilde küçük çocuğu bulunanlar, ile nefes yolları ile ilgili hastalıkları bulunanlar için periyodik klima (yılda en az 2 kez) temizliğinin mutlaka yapılması gerektiğini öneriyoruz. Aksi takdirde klima kanallarında oluşan bakteriler klima her çalıştırıldığında otomobilin içine yayılacak, otomobilin içindekiler için sağlık problemleri oluşturacaktır.