Boya Koruma İşlemleri

Boya Koruma İşlemleri

Boya Koruma Filmi Nedir?

 Boya Koruma Filmi, aracınızda her türlü dış cephe boyalı yüzeye uygulanabilen şeffaf bir malzemedir. Kısacası, Araç Boya Koruma Filmi, aşağıdakiler gibi birden çok hasar türü riskini azaltarak aracınızın boyasının kalitesini korur.

  • Kayalar ve yol kalıntılarının neden olduğu talaş ve çizikler
  • Yıkama sırasında oluşan girdap izleri
  • Asidik kirleticilerden kaynaklanan kimyasal lekeler
  • Asidik kirletici maddelerin neden olduğu kimyasal aşındırma izleri
  • Maden yataklarından çıkan sert su lekeleri
  • UV ışınlarından kaynaklanan oksidasyon (solma)

Boya Koruma İşlemleri

Boya Koruma Filmleri ile Seramik Kaplamaların Farkı Nedir?

 Bazı benzerlikler olmasına karşın, Boya Koruma Filmleri ve Seramik Kaplamaların önemli farklılıkları vardır ve birbirinden farklı amaçlara da hizmet ederler.

Boya Koruma Filmi Seramik Kaplamalara nazaran daha kalındır. Ayrıca Boya Koruma Filmi kendi kendini iyileştirmesini sağlayan bir çeşit kimyasal formüle sahiptir; yani bir girinti veya aşınmadan sonra orijinal haline geri döner. Bu nitelikler, Boya Koruma Filminin kalıcı olarak şekli bozulmadan kaya parçalarını, küçük çizikleri, girdap izlerini ve sert su lekelerini emmesini sağlar.

Bir Seramik Kaplama bu özelliğe sahip değildir. Bazı üreticilerin ve montajcıların çılgın iddialarına rağmen, Seramik Kaplama kaya parçaları, çizikler, girdap izleri ve su lekeleri riskini ortadan kaldırmaz.

Bununla birlikte, Seramik Kaplamaların, özellikle oluşturdukları hidrofobik yüzey açısından sağlamlıkları vardır. Bazı Boya Koruma Filmleri hidrofobik bir şeffaf kaplama ile donatılmıştır, ancak genellikle tam bir Seramik Kaplama ile aynı seviyede performans göstermezler. Üstelik aracınıza bir Seramik Kaplama uyguladığınızda, tüm araca film uygulamak zorunda kalmadan her yüzeyde hidrofobik özelliklerinden faydalanırsınız.

APEX Premium Car Care Boya Koruma Öneriyor!